Vrijwilligers verslag De Serre 14/05/2025

MichielVergaderverslag nieuw gent

Vrijwilligers Verslag De Serre 14/04/2025

Verslag door: Shauni

Moderator: 

Deelnemers:  7 deelnemers   

Afwasmachine: D.Planten: H.Menu: Bar: M. en 
Maandag 14/04/2025Boomstammetjes met wortelpuree en bruine ajuinsausBr.
Donderdag 17/04/2025Scampi diabolique met tagliatelleK. en Br.
Vrijdag 18/04/2025Kipschnitzel met provençaalse saus met rijstD. 
Maandag 21/04/2025Pizza’s makenB. en B.

Voorbije activiteiten:

  • Crea in de Ferre: Lijnen getekend op een blad en daarna in kleuren.
  • Vergadering buurtfeest: Er worden vlaggetjes gemaakt om te laten zien dat we open zijn. Er worden opnieuw pannenkoeken gebakken en er wordt geflyerd en een gratis drankje komen dranken. Ze komen nog eens samen.
  • Werkgroep troostplek: Er zijn kadertjes gemaakt, er worden bloemen gepland, er gaan keien versiert worden, en er is een datum voor de officiële opening van het troost plekje op vrijdag 18 juli. Er zijn meerdere betekenissen in het woord troost. Deze plek moet voor iedereen zijn.

Komende activiteiten:

Dinsdag 15 aprilWandeling in de Bourgoyen, afspraak 13u30 aan de cafetaria van de Bourgoyen.
Woensdag 16 aprilSamenkomst voor de deelnemers aan de grote reis in de Ferre en vanaf 14u. 
Donderdag 17 aprilBowling in de Overpoort met Loike en Shauni. We spreken af om 14u in de Overpoort Bowl. Neem 2 euro mee voor een spel. Schrijf je zeker in!
Vrijdag 18 aprilSamenkomst werkgroep bekendmaking van onze plek in de wijk. Start om 14u in de Serre
Zaterdag 19 aprilPaasbrunch in de Ferre. De brunch start om 10u-12u. De kostprijs is 5 euro, voor heel wat lekkers. Inschrijven en betalen op voorhand. Ook helpende handen gezocht, vanaf 09u.
Maandag 21 aprilPaasmaandag, de Serre is WEL open!
Woensdag 23 aprilCrea in de Ferre, afspraak om 13u30.
Donderdag 24 aprilRummikub Toernooi in de Serre. Start om 14u – 16u. Pannenkoeken worden voorzien voor tijdens dit toernooi. Wie wordt de grote kampioen?? Er is een grote prijs voor de winnaar. Kom gerust af, inschrijven op voorhand is niet nodig!
Donderdag 24 aprilWandeldag voor de deelnemers aan de wandelvakantie: we maken kennis met elkaar, gaan eens stevig wandelen… We spreken af om 09u30 aan Sint-Pietersstation. Neem pick-nick mee en zwembroek (bibberduikje… ;-) ). 
Maandag 28 aprilWe ruimen samen de Serre op vanaf 11u en daarna lunchen we. Om 13u starten we met de roedel. Allen welkom!!
Dinsdag 29 aprilWandeling in de Bourgoyen, afspraak 13u30 aan cafetaria van de Bourgoyen. 
Woensdag 30 aprilCinema-uitstap naar de Sphinx. Afspraak om 17u aan de ingang van de Sphinx. Kostprijs: 2 euro 40 met de groepsuitpas (die wij voorzien). Je kiest ter plekke zelf de film die je graag wil zien.
Donderdag 1 meiDag van de arbeid, de Serre (tijdens Poco Loco uren) is WEL open! 
Maandag 5 meiOmstaanderstraining in de Serre van 13u-15u. We gaan aan de slag met het onderwerp ‘grensoverschrijdend gedrag’ en wat je als omstaander kan doen als je hier getuige of slachtoffer van bent. Deze workshop is gratis. Inschrijven bij Joey (of geef het door aan iemand van de begeleiding).
Woensdag 7 meiCrea op verplaatsing: kaarsen gieten in de Moester. Afspraak om 12u15 aan de Ferre om samen met het openbaar vervoer naar de Moester te gaan, of afspraak ter plekke rond 13u. Er zijn acht plekjes vrij. Schrijf je zeker in! 
Woensdag 7 meiConcert Yevgueni met Silvie. Poco Loco heeft gratis tickets kunnen regelen om naar dit concert in de Handelsbeurs te gaan, joepie! Er zijn 6 plekjes vrij; 3 in de Ferre en 3 in de Serre. Inschrijven kan bij de begeleiding. Er wordt wel engagement gevraagd: ga je mee, dan geraak je zelfstandig om 19u30 aan de Handelsbeurs in Gent en geraak je zelfstandig thuis. Kan je er toch niet bij zijn, dan vragen we dat je twee dagen voordien iets laat weten. 
Vrijdag 9 meiWe verzamelen om 9u30 aan station Gent Sint Pieters voor een dagje zee. Om 10u nemen we de trein naar Blankenberge. Lunchpakket meenemen en centjes voor een terrasje. Prijs nog te bepalen. Meer info bij Peter.
Vrijdag 9 meiSpaghetti maken voor de kleine reis. Iedereen die zin heeft om mee groenten te snijden is welkom om 14u in de Serre. 
Wordt het avondmenu in de Serre. Laatste voorlopige stagedag van Ruben. 
Maandag 12 meiEerste kookatelier met Anna!!! Op de menu staat er ‘vis vol-au-vent’. Start om 12u in de Serre. Zorg dat je al gegeten hebt (lunch). Kom lekker mee kokerellen. 
Maandag 12 meiBingo in de Serre met Koen. We starten om 18u45. Altijd wijs en altijd prijs!
Dinsdag 13 meiStart kleine reis naar Oostduinkerke, met Hannah en Shauni.
Dinsdag 13 meiWandeling Bourgoyen. Afspraak om 13u30 aan de cafetaria van de Bourgoyen.
Vrijdag 16 meiEHBO-sessie in de Serre (Zuidpoort). De sessie start om 12u30. Graag op voorhand inschrijven (via het prikbord) of bij begeleiding. De plaatsen zijn beperkt. 
Woensdag 21 meiCrea in de Ferre met Silvie. Afspraak om 13u30. 
Dinsdag 27 meiWandeling in de Bourgoyen. Afspraak om 13u30 aan de cafetaria van de Bourgoyen. 
Woensdag 28 meiCinema-uitstap in de Sphinx. We spreken om 17u af aan de ingang van Sphinx. Wij voorzien een groepsuitpas, waardoor de prijs van een ticketje 2,40 euro is. Je kiest zelf naar welke film je graag wil gaan.
Zaterdag 14 juniBuurtfeest in Nieuw Gent en in de Serre. Open van 9u tot 17u.
De Ferre is gesloten. 
Vrijdag 27 juniWorkshop keien versieren in de Serre. Van 13u tot 15u30. Met het werkgroepje tuin organiseren ze een workshop keien versieren. Ze schilderen deze in verschillende kleuren, patronen. Later worden ze vernist om rond het trootsplekje te leggen. 

Mededelingen, afspraken, opmerkingen, rondje

Beweging :

  • Elke woensdag badminton door Ipso samen in de tondelier. Van 13u tot 14u. Niet tijdens de vakanties (maar wel om 19u tijdens de vakanties en 2u)
  • Elke woensdag: vanaf 13u45 zwemmen in van Eyck zwembad. Vragen bij Kurt. 
  • Elke laatste woensdag van de maand cinema-uitstap. Afspraak om 17u in de Sphinx (Korenmarkt). 2,40 euro met de Uitpas!      

Muziek:

  • Elke woensdag ‘Muziekatelier’ met Michiel in de Ferre van 15u.. Meer info bij hem.

Handig om te weten in de Serre:

  • Op dins- en zondag kan je langskomen in de Serre om uw kleren te laten herstellen: van 13 u tot 16 u 
  • Digipunt is aanwezig op dinsdag, woensdag en vrijdag in de Serre, gratis pc, begeleiding  en wifi
  • Rap op stap kantoor gaat door op woensdag 13u tot 16u in bloemenstad, donderdag in de Serre van 16u tot 18u30 en vrijdag in de Serre van 14u-16u. Voor al jouw vragen over vakanties, uitstappen aan verminderde prijs. 
  • Emma ombudsvrouw: als je tevreden bent of minder tevreden, kan je bij haar terecht. Je lost het best zelf op met de begeleiding. Maar als je er niet uit geraakt of je durft niet, kan je bij haar terecht. We hangen een contactgegevens kaartje op. Emma kan luisteren, bemiddelen, doorverwijzen…Als je ze wil contacteren kan dat op: 0499/98.97.24 of emma.demulder@oogg.be.

Belangrijke data in en rond de Serre:

  • vrijdag 18/04 tussen 15u en 18u maken van collage van de wijkfoto’s ism Titanick.
  • maandag 21/04: opstart bouw prieeltje
  • donderdag 24/4: rummikub toernooi (14u – 16u)
  • maandag 5/05: omstaandertraining (13u – 15u)
  • woensdag 14/05: workshop phishing (18u30- 19u30)
  • woensdag 4/6: zomerfeest KGFDN 
  • zaterdag 14/6: buurtfeest Nieuw Gent in de Serre tussen 9u en 17u

Eerdere suggesties activiteiten:

  • Geestige fuif op vrijdag 3 oktober. Verdere informatie volgt
  • Uitstap KMSK Antwerpen
  • Daguitstap naar een stad, bvb Namen, Bergen of Luik
  • Spelletje Kubb
  • Goedkoop ontbijten
  • Nog eens een pretpark
  • Fietstochtje: Silvie organiseert een fietstocht op dinsdag  9 juli. Iemand zin om te helpen voorbereiden? 
  • Naar de Gavers in Geraardsbergen
  • Uitstap naar Dinant (Shauni & Anna & Bruno nemen dit verder op)

Rondje voor deze vergadering: 

  • M. is blij dat ze hier welkom is en het doet haar deugd om hier te zijn. Het is goed voor haar herstel!
  • B. krijgt kriebels voor in een luchtballon te stappen.