Vrijwilligersvergadering De Ferre 15/04/2025

MichielVergaderverslag ferrerlaan

Vrijwilligersvergadering de Ferre 15/04/2025

Verslag door: Loike 

Deelnemers: 19 

Onthaalfunctie: MPlantjes: LModerator:LAfwas: iedereenPost: B
Menu:
Dinsdag 15/04/2025broccoli rijst kip boontjes met currysaus 
Woensdag 16/04/’25Hespenrolletjes met witloof met puree 
Vrijdag 18/04/2025Gevulde paprika’s met rijst en gehakt 
Dinsdag 22/04/2025Pasta 

Voorbije activiteiten

  • woensdag 9/04: Crea in de Ferre: leuk, er kwam iets creatiefs uit de mensen, de zen tangle was leuk met mooie resultaten en veel volk. 
  • donderdag 10/04: Eerste bijeenkomst voor de kleine reis: het was gezellig
  • vrijdag 11/04: Vergadering ter voorbereiding van het buurtfeest: 
  • vrijdag 11/04: Werkgroep Troostplek: 
  • Dinsdag 15/04: wandeling in de bourgoyen: er is goed gewandeld, en ze hebben een eekhoorn gezien 
DatumUitleg activiteit 
Dinsdag 15 aprilWandeling in de Bourgoyen, afspraak om 13u30 aan de cafetaria van de Bourgoyen. 
Woensdag 16 aprilSamenkomst voor de deelnemers aan de grote reis Vogezen in de Ferre om 14u; samen dromen en plannen maken en goesting krijgen! 
Donderdag 17 aprilBowling in de Overpoort met Loike en Shauni. We spreken af om 14u in de Overpoort Bowl. Neem 3 euro mee voor een spel. Schrijf je zeker in!
Vrijdag 18 aprilWe starten een nieuwe werkgroep : bekendmaking van onze plek in de wijk. Start om 14u in de Serre. Iedereen welkom
Zaterdag 19 aprilPaasbrunch in de Ferre. De brunch start om 10u-12u. De kostprijs is 5 euro, voor heel wat lekkers. Inschrijven en betalen op voorhand. Ook helpende handen gezocht, vanaf 09u. Graag inschrijven en betalen voor 16/04.
Maandag 21 aprilPaasmaandag, de Serre is WEL open!
Woensdag 23 aprilCrea in de Ferre, afspraak om 13u30.
Donderdag 24 aprilWandeling in de Panne: we oefenen voor de  wandelvakantie: we maken kennis met elkaar, gaan eens stevig wandelen, 17 km.Afspraak om 09u30 aan Sint-Pietersstation. Neem picknick mee en zwembroek (bibberduik… ;-) ). Kostprijs: 10 euro voor de trein, terrasje of ijsje op eigen kosten. Zeker inschrijven aub, we kopen een groepsticket voor de trein!
Donderdag 24 aprilRummikub Toernooi in de Serre. Start om 14u – 16u. Pannenkoeken worden voorzien voor tijdens dit toernooi. Wie wordt de grote kampioen?? Kom gerust af, inschrijven op voorhand is niet nodig! 
Maandag 28 aprilWe ruimen samen de Serre op vanaf 11u en daarna lunchen we. Om 13u starten we met de roedel. Allen welkom!! 
Dinsdag 29 aprilOm 10 u 45 wordt er in de ferre afgesproken Interclub vanaf 11 uur, bij de buren, op de campus van het Guislain (Loft) we eten pita, daarna keuze uit verschillende activiteiten: muziekatelier, dans en karaoke, leesatelier, kaarsen en kaartjes maken, kubb en andere buitenspelen bij mooi weer, en om 16u30 wordt er afgesloten met een receptie met hapjes!
Dinsdag 29 aprilPicknick in de Bourgoyen, we spreken af om 12:15 uur met eigen picknick aan de bankjes van het cafetaria. Een drankje nuttigen kan in het cafetaria. Aansluitend op de picknick volgt de wandeling. 
Dinsdag 29 aprilWandeling in de Bourgoyen, afspraak 13u30 aan de cafetaria.Deze keer gaan er enkele studenten van Edugo mee wandelen, ze brengen 3 à 4 lieve honden mee: James, Puk en Simba.Silvie is alvast van de partij. 
Woensdag 30 aprilCinema-uitstap naar de Sphinx. Afspraak om 17u aan de ingang van de Sphinx. Kostprijs: 2 euro 40 met de groepsuitpas (die wij voorzien). Je kiest ter plekke zelf de film die je graag wil zien.
Donderdag 1 meiDag van de arbeid, de Serre is WEL open!
Maandag 5 meiOmstaanderstraining in de Serre van 13u-15u. We gaan aan de slag met het onderwerp ‘grensoverschrijdend gedrag’ en wat je als omstaander kan doen als je hier getuige of slachtoffer van bent. Deze workshop is gratis. Inschrijven bij Joey (of geef het door aan iemand van de begeleiding).
Dinsdag 6 meiEetcarrousel interclub. De Club van PSC Sint-Alexius nodigt Poco Loco uit om bij hen te lunchen in Elsene. Afspraak om 10u30 aan station Gent Sint-Pieters. Kostprijs trein: 10€
Dinsdag 6 meiOpen poort in Villa Voortman: altijd al willen weten wat ze daar uitspoken? Zin in een muzikaal momentje in de tuin van de Villa?Ruth wacht je op aan de fietsbrug tegenover Sint- Lucas om 14u. 
Woensdag 7 meiCrea op verplaatsing: kaarsen gieten in de Moester. Afspraak om 12u00 aan de Ferre. We gaan samen met het openbaar vervoer naar de Moester, of afspraak ter plekke rond 13u15. Er zijn acht plekjes vrij. Schrijf je zeker in. Iedereen is zelf verantwoordelijk voor zijn eigen buskaart of abonnement. In de Moester kan er een frisdrank of koffie aangekocht worden. Adres Moester: Putstraat 16, 9051 Sint-Denijs-WestremMeer info bij Silvie. 
Woensdag 7 meiConcert Yevgueni . Poco Loco heeft gratis tickets kunnen regelen om naar dit concert in de Handelsbeurs te gaan, joepie! Er zijn 6 plekjes vrij; 3 in de Ferre en 3 in de Serre. Inschrijven kan bij de begeleiding. Er wordt wel engagement gevraagd: ga je mee, dan geraak je zelfstandig om 19u30 aan de Handelsbeurs in Gent ( we spreken af aan de Kiosk) en geraak je zelfstandig thuis. Kan je er toch niet bij zijn, dan vragen we dat je twee dagen voordien iets laat weten.Meer info bij Silvie tijdens de openingsuren.
Vrijdag 9 mei Blankenberge uitstap: lekker genieten van zon, zee en een ijsje!Afspraak om 9u30 aan het Sint-Pietersstation, 10 euro voor de trein, terrasje en ijsje op eigen kosten. 
Maandag 12 mei Eerste kookatelier met Anna!!! Op de menu staat er ‘vis vol-au-vent’. Start om 12u in de Serre. Zorg dat je al gegeten hebt (lunch). Kom lekker mee kokerellen. 
Maandag 12 mei Bingo in de Serre met Koen. We starten om 18u45. Altijd wijs en altijd prijs!
Dinsdag 13 mei Wandeling Bourgoyen. Afspraak om 13u30 aan de cafetaria van de Bourgoyen.
Dinsdag 13 – 16 meiKleine reis naar Oostduinkerke, met Hannah en Shauni.
Vrijdag 16 meiEHBO – cursus, we krijgen een stukje theorie en veel tijd om zelf te oefenen12u30 – 15u30 in de Zuidpoort / Serreinschrijven aub, gaat pas door bij voldoende interesse
Woensdag 21 mei Crea in de Ferre met Silvie. Afspraak om 13u30. 
Vrijdag 23 meiEHBO – cursus, we krijgen een stukje theorie en veel tijd om zelf te oefenen12u30 – 15u30 in de FerreInschrijven aub, gaat pas door bij voldoende interesse
Dinsdag 27 mei Wandeling in de Bourgoyen. Afspraak om 13u30 aan de cafetaria van de Bourgoyen. 
10 – 16 juniGrote reis naar de Vogezen, met Anna, Kurt en Michiel
zaterdag 14 juniBuurtfeest Nieuw Gent in de Serre tussen 9u en 17u. Meer info volgt. Er is hiervoor een werkgroep opgericht.De Ferre is gesloten.
zaterdag 19 juliGentse Feesten!We starten met een gegidste rondleiding in het Wintercircus van 14u tot 15u30.Daarna…. Wie helpt mee voorbereiden? Opgelet: De Ferre is  gesloten. 
Donderdag 2 oktoberSportdag in Rozebroeken, info volgt
Vrijdag 3 oktoberFuif in het Trefpunt!

Heb je interesse voor een van de activiteiten, kom gerust eens langs bij Poco Loco voor wat extra info of voor jouw inschrijving.

Mededelingen, afspraken, opmerkingen, rondje

  1. Terugkerende activiteiten:
  • Elke woensdag om 13:45 uur met Kurt of collega zwemmen in zwembad Van Eyck. 
  • Elke woensdag om 13 uur badminton door Ipso in sporthal Tondelier.  Niet tijdens de vakanties.
  • Leesatelier met Eli van de Motu, om de twee weken op dinsdag in de Ferre om 13u30.
  • Elke laatste woensdag van de maand een cinema-uitstap. Afspraak om 17u in de Sphinx (Korenmarkt). Kost 2,40 euro met de Uitpas. Dinsdag (de dag ervoor) bespreken welke films er gespeeld worden na de vergadering. 
  1. Algemene mededelingen: 
  • S is uitleg komen geven rond de kerk in Wondelgemstraat, het is de bedoeling dat de kerk gebruikt kan worden door mensen in de buurt. 

Adres: de Sint Jozefkerk, Wondelgemstraat

Je hebt er organisaties zoals: Let’s save food en weggeefwinkel, deze organisaties kunnen zeker een helpende hand gebruiken bij het klaarzetten etc. Alles gaat door op woensdagen. Je vindt er ook een fietsatelier waar je terecht kan voor reparaties rond 15u à 16 uur. 

Online vind je ze terug via: radar.buurtplek

  1. Nieuwe suggesties/rondje:
  • 27 april dag van de geloofsovertuigingen in het wintercircus, er volgt nog verdere info 
  • Wie mee wilt op ballonvaart moet deze week zeker betalen! 
  • Wandeling in de Gentbrugse Meersen L. en Ruth gaan dit samen bekijken. 
  • Ideeën/suggesties van vorige vergaderingen
  • De laatste woensdag van de maand: soepdag in buurtcentrum. Vanaf 10 uur ben je welkom om groenten te snijden en om 12 uur drinken we het resultaat op. 
  • Vraag naar uitstap naar het museum voor schone kunsten in Antwerpen. (Onder voorbehoud, nieuwe stagiaires?)
  • Iedere woensdag om 18 uur is er voedselbedeling in de Wondelgem Kerk in de Wondelgemstraat.
  • De stellingen van de algemene vergadering worden vanaf nu wekelijks meegenomen naar de vrijwilligersvergaderingen om verder te bespreken.
  • Wandeling in de Gentbrugse Meersen is een heel mooie en aangename ervaring, zeker in deze periode van het jaar. Hiervoor kan je bus 11 nemen. L. en Ruth willen zich engageren om een uitstap te regelen. Dit kan eventueel in mei/ juni.
  • B. wil graag gaan poolen en spreekt begeleiding aan om dit samen te dragen.
  • P. Wil naar Bokrijk en wil een uitstap organiseren. Silvie en P. volgen dit op. Er is animo vanuit de groep om dit in de zomer te doen. Een affiche volgt.Voorstel datum Dinsdag 29 juli, hangt af van het programma in Bokrijk.
  • Op 17/05 en 18/05 is het “Open Atelier”, waarbij kunstenaars hun werkplekken tentoonstellen.  Wie heeft zin om dit te trekken?
  • Nog eens een pretpark
  • Fietstochtje: Silvie organiseert een fietstocht op dinsdag  9 juli. Iemand zin om te helpen voorbereiden? 
  • Naar de Gavers in Geraardsbergen
  • Uitstap naar Dinant (Shauni & Anna & Bruno nemen dit verder op)
  • Voorstel Anna voor kookatelier, eenmaal per maand. Dit lijkt de groep een leuk idee.
  • Samen zingen: donderdag 1 mei van 14u30 tot 16:00 uur: deelname is gratis, dit gaat door in de kapel van Guislain.
  • De koptelefoon is verdwenen. We zoeken nog eens extra en indien niet kopen we een nieuwe aan.
  • M zou graag het filmpje van laat de zon in ons hart ter beschikking hebben. Ruth vraagt dit aan Rémie. 

QUOTE van de week: 

De verstandigste is niet wie de juiste antwoorden kent, maar wie de juiste vragen stelt.