Vrijwilligersvergadering De Ferre 24 juni

MichielVergaderverslag ferrerlaan

Vrijwilligersvergadering de Ferre 24/06/2025

Verslag door: Silvie

Voorzitter: M

Deelnemers: 10

Onthaalfunctie:  MPlantjes:S Moderator:MAfwas:iedereenPost: P
Menu:
Dinsdag 24/06/2025Pasta met zalm en boursin saus met broccoli en courgette
Woensdag 25/06/’25Worst met puree en appelmoes 
Vrijdag 27/06/2025Pasta met pesto met gebakken kip
Dinsdag 01/07/2025Thaise curry met rundsvlees en ananas met rijstnoedels

Voorbije activiteit:

  • Wandeling Velzeke: niemand hier  aanwezig
  • Laatste crea voor de zomerstop: x
  • Bourgoyenwandeling: we waren maar met 3. Goed doorgestapt. Hopelijk de volgende keer meer volk. 
DatumUitleg activiteit 
Woensdag 25 juniRock 4 Specials! Ja, ja, we gaan dit jaar weer naar Rock 4 Specials. Volgende artiesten zullen te zien zijn: Oski, Kids with Buns, S10, Triggerfinger, Daan… De prijs voor een ticket + busje is 15 euro. We verzamelen om 13u aan Fratersplein 9 (PCGS – “Sint-Jan de Deo”). Terugkomst weten we nog niet, we dansen onze beentjes moe! 
Belangrijk bij inschrijving: inschrijving is pas definitief als je 15 euro betaalt! We houden geen plekken vrij, werken niet met reservatiesysteem. Inschrijven = betalen.
Lunchpakket kan je meenemen. Neem zeker wat centjes mee voor consumpties ter plekke.Er is nog 1 plek  vrij. We gaat mee ?
Woensdag 25 juniCinema-uitstap in de Sphinx. We spreken om 17u af aan de ingang van Sphinx. Wij voorzien een groepsuitpas, waardoor de prijs van een ticketje 2,40 euro is. Je kiest zelf naar welke film je graag wil gaan. Marc zal verantwoordelijk zijn voor de tickets.
Vrijdag 27 juniWorkshop keien versieren in de Serre. Van 13u tot 15u30. Met het werkgroepje tuin organiseren ze een workshop keien versieren. Ze schilderen deze in verschillende kleuren, patronen. Later worden ze vernist om rond het trootsplekje te leggen. 
Maandag 30 juniKookatelier in de Serre met Anna. We spreken af om 12u, maken samen een boodschappenlijstje, gaan naar de winkel en koken samen een uitgebreider gerechtje. Suggesties zijn altijd welkom bij Anna. Voorlopige suggestie: mosselen, paella….We eten zoals steeds rond 18u en de prijs voor de maaltijd is zoals steeds 4 euro! Iedereen welkom om te komen helpen, of om gewoon te komen eten! Dit is de laatste editie voor de zomer!
Woensdag 2 juliPetanquetornooi met Kurt, 09u-16u. We verzamelen om 9 uur aan PCGS. Picknick meebrengen. Graag inschrijven op voorhand. ( startadres: Fratersplein 9- 9000 Gent)
Vrijdag 4 juliWe zijn uitgenodigd op het Psycho Jazz Festival. Dit gaat door in de binnentuin van het museum Dr. Guislain. Net als vorig jaar helpen we even mee op vrijdag.Daarvoor zijn we op zoek naar een 8-tal helpers.Er zijn 2 shifts ,waarbij we telkens 4 helpers nodig hebben.Shift 1 van 18u00 tot 19u30: Gerd, Frederiek, Bjorn, Reserve: Silvie en MichielShift 2: 19u30 tot 21u00: Gerd, Frederiek, Bjorn, Reserve Michiel en SilvieTuurlijk kan je ook gewoon komen luisteren en genieten van de sfeer.  Vorige jaar was het een top editie.Opgelet: Poco Loco is die vrijdag open van 16u00  tot 17u45.
Dinsdag 8 juliWandeling Bourgoyen met Ruth. Afspraak om 13u30 aan de cafetaria van de Bourgoyen.
Woensdag 9 juliFietstocht met vertrek aan de Serre om 10u30We fietsen richting Merelbeke, Oosterzele en keren terug via Gavere aan het water. Eindhalte is café Het gouden Hoofd in Zwijnaarde. Vandaar kan iedereen op eigen houtje naar huis.De fietstocht bedraagt 40 km. Dit kan nog uitgebreid worden op het moment zelf, af te spreken ter plekke met de fietsers. Dan komt er zo een 6 km bij. ( aan de Schelde te Gavere)Lunchen doen we onderweg,dit bekijken we samen met de groep ter plekke . Wat vragen we? 
Fiets en fietser in goede conditie Fietshelm meebrengen en opzetten.picknick en water zelf mee te brengen ( en al bij hebben)centen voor de tussenstopsaangepaste kledij, eventueel zonnecrème,…..
Meer info bij Marc, Michiel of Silvie
Maandag14 juliOpruimmoment en Roedel in De Serre11u: start opruimen12u30 : de helpers lunchen samen13u00: start Roedel
Vrijdag 18 juliOfficiële opening troostplekje (tuin Serre). De opening start om 12u30 met een workshop keien versieren. Deze keien worden tijdens het inhuldiging moment rond het huisje gelegd. Om 14u30 wordt er met een hapje, drankje en een aantal mooie teksten en gedichten, het troostplekje officieel geopend! 
Zaterdag 19 juliGentse Feesten!We starten met een gegidste rondleiding in het Wintercircus van 14u tot 15u30.Afspraak om 13u45 aan de Krook.Daarna…. Gaan we samen even naar de Gentse feesten. Opgelet: De Ferre is  gesloten. 
Maandag 21 juli De Serre is open van 15u00 tot 20u00, ook al is dit een feestdag.
Dinsdag 22 juliKubbtornooi in de tuin van PCGS, campus Gent. Start om 13 uur. Poco Loco zoekt een groepje om mee te spelen. Kom jij spelen of supporteren. Laat het ons zeker weten. 
Dinsdag 22 juli De wandeling in De Bourgoyen gaat niet door, we gaan met z’n allen naar het Kubbtornooi.
Vrijdag 1 augustusBBQ in De Serre. Meer info volgt.
Vrijdag 8 augustusKaraoke in De Serre met Harold van 16u00 tot 18u00.
Woensdag        20 augustusFietstocht langs en over de Leie, 50 km. We steken 2 keer de Leie over met een overzetbootje. Starten doen we  om  10 uur aan PCGS, Fratersplein 9.Neem je lunchpakket, sportieve beentjes en lunchpakket mee.Meer info bij Kurt. 
Dinsdag 26 augustusNetbaltornooi in PCGS Gent. 
Donderdag 2 oktoberSportdag in Rozebroeken, info volgt
Vrijdag 3 oktoberFuif in het Trefpunt!

Heb je interesse voor een van de activiteiten, kom gerust eens langs bij Poco Loco voor wat extra info of voor jouw inschrijving.

Mededelingen, afspraken, opmerkingen, rondje

  1. Terugkerende activiteiten:
  • Elke woensdag om 13u45 uur met Kurt of collega zwemmen in zwembad Van Eyck. Let op: in juli en augustus in Rooigem zwembad. 23 juli geen zwemmen. 
  • Elke woensdag om 13 uur badminton door Ipso in sporthal Tondelier.  Niet tijdens de vakanties.( maar wel om 19 uur tijdens de vakantie, 2 uur) 
  • Leesatelier met Eli van de Motu, om de twee weken op dinsdag in de Ferre om 13u30.
  • Elke laatste woensdag van de maand een cinema-uitstap. Afspraak om 17u in de Sphinx (Korenmarkt). Kost 2,40 euro met de Uitpas. Dinsdag (de dag ervoor) bespreken welke films er gespeeld worden na de vergadering. 
  1. Algemene mededelingen: 

We vragen jullie hulp op de vergadering: wie wil het verslag van vorige week overlopen, terwijl de begeleiding aanvult op de computer?

Vrijwilligers vergadering verzetten  van dinsdag naar vrijdag?

  • waarom niet op zaterdag
  • voor sommige bezoekers is het moeilijker omdat ze op vrijdag al andere verplichtingen hebben en er dus niet op tijd kunnen zijn 
  • Rita vindt het wel gezellig op dinsdag 
  • Patrick vindt verleggen naar de vrijdag wel een goed idee. 
  • voor Pascale maakt het niet uit.
  • Chantalle staat hier wel voor open, goed 
  1. Nieuwe suggesties/ronde
  • Moesterbal op vrijdag 29 augustus
  • Er zullen minder treinen rijden van de dampoort naar Gent Sint Pieters. 
  • Door de werken in de Francisco Ferrerlaan zal Pl niet meer met de tram bereikbaar zijn. Bus 5 is een optie. 
  • Op zaterdag 12 en zondag 13 juli mag je zwemmen bij Portus Ganda , je moet je wel op voorhand inschrijven. 
  • Gratis festival Copacobana op 27-28-29 juni in het Rozebroekenpark.
  • Bloemen soep vanaf 10 uur in Villa Varen, welkom vanaf 12 uur kan je een kopje soep gaan drinken. 

QUOTE van de week:

Als 2 godsdiensten op dezelfde hoofdkussen slapen, gaat de duivel tussen de 2 in ze wakker houden.

Claude